DPD śledzenie przesyłek

DPD śledzenie przesyłek

DPD śledzenie przesyłek

Za każdym razem kiedy nadajemy paczkę za pośrednictwem firmy kurierskiej, zależy nam na szybkiej i sprawnej usłudze. Biorąc pod uwagę dystans, jaki musi przebyć przesyłka, cały proces powinien odbyć się z najwyższą starannością. Choć przedsiębiorstwa spedycyjne mają obowiązek dołożyć wszelkich starań, aby wysyłane za ich pośrednictwem towary dotarły bezpiecznie pod wskazany adres, nie wszystkie zdarzenia da się z góry przewidzieć i zaplanować. Po drodze może dojść do różnych sytuacji, które mogą powodować opóźnienia, a niekiedy nawet przestoje. Są to bardzo niepożądane okoliczności, szczególnie jeśli zależy nam na szybkiej usłudze. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firma kurierska DPD udostępniła usługę – DPD śledzenie przesyłek. Na czym ona polega i w jaki sposób może usprawnić cały proces dostarczenia paczki?

DPD śledzenie przesyłek – lider w dziedzinie dostaw towarów

Przedsiębiorstwo kurierskie DPD to marka rozpoznawalna na całym świecie. Działa ona niemal w każdym zakątku globu, dostarczając paczki zarówno dla klientów prywatnych, jak i dla wielkich koncernów. W praktyce oznacza to setki tysięcy przesyłek każdego dnia. Aby wszystkie udało się dostarczyć w zadeklarowanym czasie, konieczna jest doskonała organizacja, terminowość oraz rzetelność działania.

Przez wiele lat działania, DPD opracowało metody mające na celu usprawnienie pracy całego przedsiębiorstwa. Bardzo ważna jest tu wykwalifikowana kadra pracowników, którzy znają się na swoich obowiązkach, dysponują licznymi ukończonymi kursami oraz bogatym doświadczeniem. Jedną z ważnych usług, które mają w maksymalny możliwy sposób zminimalizować ryzyko wystąpienia opóźnień lub innych komplikacji, jest DPD track. Z pomocą tej funkcjonalności możemy na bieżąco monitorować drogę wysłanej przez nas paczki. Pozwala to ograniczyć ewentualne problemy czy przestoje, do których może dojść w procesie doręczenia przesyłki pod wskazany adres. Jak dokładnie działa ta usługa i w jaki sposób może nam ułatwić całe przedsięwzięcie?

Śledzenie przesyłek – na czym dokładnie polega?

Wykupując usługę doręczenia paczki pod wskazany adres, zależy nam, aby cały proces przebiegł bez żadnych zakłóceń. Chcemy, by wysłane towary były na każdym etapie bezpieczne i dotarły w terminowym czasie tam, gdzie powinny. Wiadomo jednak, że nie zawsze mamy wpływ na wszystko, co może zdarzyć się po drodze. Aby więc zapewnić swoim klientom komfort i spokój ducha, firma DPD umożliwia usługę śledzenia paczek za pomocą specjalnego narzędzia, które monitoruje przebieg trasy nadanej przesyłki. Jak dokładnie działa ta funkcjonalność?

Jeszcze do niedawna droga paczki była w pewnym sensie owiana tajemnicą. Firmy kurierskie brały co prawda odpowiedzialność za wysyłane towary, jednak w praktyce nie zawsze wszystko szło zgodnie z planem. Na każdym etapie podróży mogło przecież dojść do opóźnień, a nawet, w ekstremalnych przypadkach, do zgubienia nadanych towarów. Chcąc uniknąć tego rodzaju przykrych niespodzianek, wprowadzono funkcjonalność umożliwiającą sprawdzenie, na jakim etapie znajduje się nasza paczka. Dzięki niej możemy na bieżąco monitorować przebieg trasy danej przesyłki od chwili jej nadania, aż po moment dostarczenia jej pod wskazany adres. Jakie inne jeszcze zalety ma tracking paczek i czy zawsze sprawdza się w praktyce?

Przesyłka w drodze – znajdź ją szybko!

Firma DPD to wielkie przedsiębiorstwo działające na całym świecie. Każdego dnia dostarcza ona przesyłki w niemal każdym zakątku globu. Funkcjonowanie tego typu organizacji opiera się na niezawodności i terminowości. Cały mechanizm musi chodzić jak w zegarku, aby nie doszło do żadnych opóźnień ani innych komplikacji. Służyć temu ma między innymi usługa DPD tracking. Jak działa ona w praktyce?

Każda paczka nadawana za pośrednictwem DPD otrzymuje swój indywidualny numer. Za pomocą kodu kreskowego, przesyłki są rejestrowane na każdym etapie podróży. Odbywa się to najpierw w chwili wysyłki, następnie w sortowni oraz w czasie transportu. Finalne powiadomienie dotyczy doręczenia towarów pod wskazany adres. Co więcej, odbiorca paczki otrzymuje wiadomości sms i maile, z których wiadomo, kiedy paczkę nadano i na kiedy planuje się jej dostarczenie. Dzięki numerowi przesyłki możemy również na bieżąco sprawdzić, co się z nią dzieje.

DPD śledzenie przesyłek

DPD śledzenie przesyłek

Takie rozwiązanie daje duży komfort, ponieważ sprawia, że nie musimy martwić się o losy naszej paczki. W ten sposób, w razie ewentualnych komplikacji, możemy na bieżąco reagować. Funkcjonalność ta jest banalnie prosta w przeprowadzeniu. Wystarczy znać numer paczki, który otrzymujemy w chwili nadania towarów za pośrednictwem firmy kurierskiej. Identyfikacja przesyłki odbywa się poprzez wpisanie go na stronie przewoźnika DPD. Oprócz konkretnej informacji, co się z nią aktualnie dzieje, mamy możliwość uzyskania również bezpośredniego numeru telefonu do kuriera (jeśli paczka znajduje się już w doręczeniu). Jeżeli z kolei pojawią się po drodze jakiekolwiek komplikacje, możemy skontaktować się z punktem obsługi klienta. Jego pracownicy pomogą nam rozwiązać ewentualne problemy. Jak ta funkcjonalność wygląda w praktyce? Czy to zawsze działa?

DPD śledzenie przesyłek – przewaga małych firm spedycyjnych nad wielkimi?

Choć teoretycznie funkcjonalność taka jak śledzenie przesyłek, zdecydowanie usprawnia cały proces dostarczenia towarów pod wskazany adres, w praktyce duże firmy mogą mieć problem z terminowością. Obsługa tysięcy paczek każdego dnia może prowadzić do opóźnień, a nawet zgubienia ich na którymś z etapów.

Prowadzenie ogromnej firmy spedycyjnej to duża odpowiedzialność. Wymaga od właściciela dysponowania odpowiednio dużym zapleczem technicznym i kadrowym. Dbanie o to, aby każda paczka trafiła bezpiecznie pod wskazany adres to często bardzo trudne zadanie i nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Usługa track DPD jest z pewnością ogromnym ułatwieniem, ale przy tak dużej ilości doręczeń każdego dnia, może dojść do różnego typu komplikacji.

Duże magazyny – duży problem?

Kurierzy DPD codziennie mają do rozwiezienia setki paczek. Od chwili nadania trafiają one najpierw do sortowni, a następnie są przewożone do docelowej destynacji, by później przekazać je kurierowi do bezpośredniego doręczenia. Przy tak ogromnej ilości może się niestety zdarzyć, że nie wszystko idzie zgodnie z założeniem.

Jednym z częstych problemów dużych przewoźników jest to, że paczka nie jest skanowana na wszystkich etapach podróży, przez co nie możemy sprawdzić jej faktycznej lokalizacji. Przy natłoku przesyłek niektóre etapy monitorowania są, z różnych względów, pomijane, przez co nie wiemy dokładnie, co się z nimi dzieje. Co więcej, w takich okolicznościach znacznie łatwiej o zgubienie ich na którymś z etapów. Przez opieszałość czy zbyt dużą ilość paczek, nasze towary mogą utknąć w magazynie. Czasem zdarza się nawet, że są „na samochodzie” u kuriera, który nie wyrabia się ze zbyt dużą ilością paczek do doręczenia. Co w takiej sytuacji? Czy można uniknąć tego rodzaju komplikacji?

Czy mały może więcej?

Choć może się wydawać, że im większa firma, tym większe ma możliwości, w praktyce nie jest to aż tak oczywiste. Przedsiębiorstwa takie jak DPD dokładają oczywiście wszelkich starań, aby paczki docierały do adresatów na czas i bez żadnych komplikacji. Niestety, mimo dobrych chęci, przy tak dużym obłożeniu nie wszystko idzie tak, jak powinno.

Firmy spedycyjne obsługujące tysiące paczek każdego dnia, mogą czasem nie wyrabiać się z taką ilością, a przy tym łatwiej tu o opóźnienia czy zagubienie przesyłki. Biorąc to pod uwagę, może okazać się, że lepszym rozwiązaniem jest zaufanie mniejszemu przedsiębiorstwu, które dostarczy nasze towary bezpiecznie i na czas.

Mniejsze firmy mają być może mniejsze możliwości, z uwagi na mniejszą liczbę pracowników i uboższe zaplecze techniczne i flotę. Łatwiej jest im za to mierzyć siły na dostępne możliwości. Tego typu spedytorzy wiedzą, czym dysponują i w jakim zakresie mogą działać. W praktyce oznacza to, że przyjmują oni tylko te zlecenia, którym są w stanie sprostać. Takie działanie z pewnością daje większą gwarancję pewności i niezawodności. Co więcej, mniejsze firmy mają lepszy kontakt z klientami, ponieważ nie tworzą zwykle skomplikowanych systemów zarządzania. Wydaje się także, że w mniejszym przedsiębiorstwie znacznie łatwiej zlokalizować konkretną paczkę, ponieważ nie ginie ona w morzu innych.

Nasza firma może poszczycić się profesjonalną kadrą oraz doskonałym zapleczem technicznym. Powierzone nam paczki dostarczamy pod wskazany adres na czas, bez opóźnień i komplikacji. Warto nam zaufać, ponieważ cechuje nas duża staranność oraz profesjonalizm. Z nami Państwa przesyłki będą bezpieczne i doręczone w terminie!