Jak prawidłowo zapakować przesyłkę

Na paczce umieszczamy duży wyraźny adres odbiorcy wraz z telefonem kontaktowym, natomiast adres nadawcy możemy umieścić w lewym górnym rogu mniejszą czcionką, delikatnie go przekreślając

Dodatkowo proszę ostreczować paczkę folią i okleić taśmą klejącą dzięki czemu przesyłka jest dodatkowo zabezpieczona

Przesyłając rower pamiętajmy aby kierownicę ustawić równolegle z ramą, siodełko opuścić do najniższego poziomu, części ruchome należy zabezpieczyć umożliwiając wykonawcy bezpieczny transport drogowy (tak przygotowany rower należy obłożyć kartonem, owinąć
folią i wzmocnić taśmą klejącą oraz umieścić czytelny adres odbiorcy). Jeśli rower posiada swój oryginalny karton- w tej formie powinien zostać wydany do transportu.

Opony / felgi w transporcie standardowym powinny wysyłane pojedynczo, obłożone od góry i dołu kartonem, całość skreczowana folią i oklejoną taśmą klejącą, powinny być również czytelnie opisane danymi adresata.

Przypominamy iż nie ma możliwości łączenia / doklejania do siebie kilku kartonów i wysyłki ich jako jednej standardowej paczki (każda paczka traktowana jest indywidualnie, nie sumujemy kilogramów)

Walizka, torba podróżna również powinna być dokładnie owinięta folią dodatkowo zabezpieczona taśmą klejącą, opisana adresem odbiorcy. Tylko w takiej postaci kierowca jest zobowiązany przyjąć ją od klienta

Karton

Jest to preferowana forma opakowania każdej paczki. Karton powinien być odpowiednio mocny i wytrzymały, nie powinien on posiadać żadnych dodatkowych oznaczeń poza naklejką kierowcy oraz adresem odbiorcy umieszczonym przez nadawcę (co mogłoby przyczynić się do błędnego przesortowania paczki przez automatyczne skanery w depotach).

Wypełnienie zawartości

Jeśli zawartość stanowić będą różne elementy, zadbajmy o ich bezpieczne opakowanie, co zniweluje ryzyko wszelkich ewentualnych uszkodzeń mechanicznych zawartości.

Przypominamy, iż w paczce nie powinno być pustych przestrzeni, które łatwo można wypełnić styropianem, materiałem, folią bąbelkową etc.

Pakowane elementy powinny zostać rozmieszczone w taki sposób, aby nie przylegały do boków paczki, ani też nie stykały się ze sobą. Zawartość nie powinna mieć najmniejszej możliwości zmiany miejsca.

Nie dotyczy to oczywiście pakowanych oryginalnie przez producenta sprzętów (laptopy, tv, sprzęt RTV/AGD etc.), w opakowanie których prosimy w żaden sposób nie ingerować.

Z uwagi na fakt, iż szkło/porcelana/ceramika nie podlegają ubezpieczeniu, jedyną formą realizacji zamówień jest każdorazowe potwierdzenie ‘wysyłki na własną odpowiedzialność’.

Obowiązek nadawcy

Nadawca, jako osoba wydająca paczkę oraz przygotowująca ją do transportu, odpowiada za jej odpowiednie przygotowanie na okoliczność transportu drogowego, czytelne jej opisanie oraz zgodność deklarowanych wymiarów z faktycznymi.

Swoją osobą gwarantuje również, iż przesyłka nie zawiera rzeczy wykluczonych z transportu, tj: wyrobów tytoniowych, alkoholowych, narkotyków, płynów oraz innych substancji niedozwolonych w państwach na trasie przewozu.

Nadawca ponosi pełna odpowiedzialność i wszelkie związane z tym konsekwencje wynikające z przewożenia tego typu wyrobów lub towarów.