jak uniknąć wysokich opłat za nadbagaż

Jak uniknąć wysokich opłat za nadbagaż? Wyślij kurierem!

jak uniknąć wysokich opłat za nadbagaż

Podróżowanie samolotem nierzadko wymaga skrupulatnych przygotowań i porównania cen poszczególnych ofert lotniczych. Dotyczy to zwłaszcza pakowania potrzebnych rzeczy oraz zapoznawania się z limitami przewozowymi, których przekroczenie może prowadzić do znacznego wzrostu wydatków. Jak uniknąć wysokich opłat za nadbagaż? Czego nie opłaca się zabierać na pokład samolotu i o czym należy pamiętać podczas wysyłania nadmiaru rzeczy kurierem?

Jak uniknąć wysokich opłat za nadbagaż? Pakowanie walizek – limity i niedozwolone przedmioty

Co koniecznie należy sprawdzić przed wylotem?

Decydując się na podróżowanie liniami lotniczymi, zdecydowanie warto sprawdzić wcześniej cennik, limity bagażowe oraz listę niedozwolonych przedmiotów ustalonych przez danego przewoźnika. Nierzadko bowiem zdarza się, że ograniczenia obejmują nie tylko wagę walizek, ale także ich ilość czy gabaryty. Zapoznanie się z powyższymi informacjami bez wątpienia pozwoli na uniknięcie nieprzewidzianych sytuacji, dodatkowych opłat oraz konfiskaty rzeczy podczas kontroli bezpieczeństwa.

Czego nie warto zabierać ze sobą do kabiny samolotu?

Do rzeczy niedozwolonych na pokładzie należą takie przedmioty jak płynne kosmetyki i napoje znajdujące się w pojemnikach o wielkości przekraczającej 100 ml. W bagażu podręcznym nie powinny również znaleźć się ostre i łatwopalne przedmioty oraz broń. Rzeczy tego typu należy zapakować do odprawianej walizki.

Do kabiny samolotu dobrze jest zabrać akcesoria i produkty, które bez wątpienia okażą się niezbędne w trakcie podróży. Należą do nich między innymi potrzebne leki, poduszki, laptopy czy telefony komórkowe, ulubiona książka czy słuchawki do odtwarzania muzyki. W bagażu podręcznym nie warto zaś umieszczać przedmiotów, z których nie skorzystamy podczas lotu oraz dodatkowych ubrań, które nie zmieściły się w odprawianej walizce. Wyjątkiem są dłuższe podróże do miejsc znajdujących się w innej strefie klimatycznej, które wymagają przebrania się na pokładzie maszyny. Stosowanie się do powyższych zasad pozwoli na ograniczenie bagażu podręcznego do absolutnego minimum, co pozytywnie wpłynie na jakość i komfort lotu.

Jak uniknąć wysokich opłat za nadbagaż – sprawdzone sposoby

Przedpłata i programy lojalnościowe

Jeśli pomimo starannych przygotowań ilość przewożonych przedmiotów nadal przekracza dozwolone limity, warto zapoznać się z dostępnymi metodami obniżenia kosztów. Jedną z nich jest rejestracja nadbagażu przez Internet na stronie przewoźnika. Takie zgłoszenie i dokonanie przedpłaty często wiążą się z możliwością uzyskania nawet 50% zniżki. Na atrakcyjniejsze ceny mogą także liczyć osoby będące członkami lotniczych programów lojalnościowych.

Wysyłka kurierem

W celu obniżenia kosztownych opłat za nadbagaż warto także rozważyć przewóz rzeczy za pośrednictwem firm wysyłkowych. Odpowiednie zapakowanie nadmiarowych ubrań czy innych przedmiotów do kartonów i nadanie ich kurierem pozwoli bowiem na zmniejszenie ilości odprawianych na lotnisku walizek. Dzięki temu podróż samolotem stanie się bardziej komfortowa, a kontrola bezpieczeństwa przed wylotem przebiegnie szybciej i bez zbędnego stresu. Wybierając usługi brokera czy firmy kurierskiej warto zwrócić uwagę na cenniki i wymagania dotyczące przesyłek, a także skrupulatnie stosować się do zasad poprawnego przygotowywania bagażu do wysłania. Pozwoli to na uniknięcie nieprzewidzianych sytuacji oraz dodatkowych kosztów.

jak uniknąć wysokich opłat za nadbagaż

Jak przygotować bagaż do przesłania za pośrednictwem kuriera?

Paczki zawierające nadmiarowe przedmioty i ubrania powinny być przekazane firmie wysyłkowej w stanie umożliwiającym bezpieczne i sprawne dostarczenie ich do wskazanego celu. W przeciwnym wypadku może dojść do uszkodzenia przesyłki, jej zagubienia lub ogromnych opóźnień w doręczeniu. Tym samym warto poświęcić dłuższą chwilę na staranne zapakowanie potrzebnych rzeczy. Dzięki temu paczka spełni wszystkie konieczne wymagania i bez wątpienia dotrze na czas do adresata.

Odpowiedni karton i dane adresowe

Aby poprawnie przygotować bagaż do wysyłki, nie wolno owijać go folią lub taśmą. Rzeczy należy włożyć do odpowiednio dużego kartonu, który nie jest przetarty lub uszkodzony. Zabezpieczy to przedmioty przed przypadkowym uszkodzeniem lub rozsypaniem się w trakcie przewozu. Przygotowując paczkę, warto również pamiętać o tym, aby umieścić na niej dokładne i czytelne dane adresowe. Należy także usunąć z kartonu wszystkie mylące nalepki. Dzięki temu przesyłka szybciej dotrze do celu, a ryzyko jej zgubienia zostanie znacząco ograniczone.

Zabezpieczenie delikatnego bagażu

Po włożeniu przedmiotów do kartonu należy wypełnić wszelkie pozostałe w nim puste przestrzenie. Pozwoli to na ograniczenie ruchu rzeczy wewnątrz przesyłki, który może prowadzić do ich zniszczenia czy stłuczenia. Amortyzacji i ochrony dodadzą kulki z papieru, folia bąbelkowa lub kawałki styropianu. Paczki zawierające produkty ze szkła warto także oznaczyć specjalną nalepką informacyjną. Dzięki niej kurier zachowa dodatkową ostrożność podczas przewozu.

Jak uniknąć wysokich opłat za nadbagaż – podsumowanie

Podróż samolotem może być nie tylko stresującym, ale i kosztownym doświadczeniem. Tym samym dobrze jest zapoznać się ze sposobami obniżenia kosztów za przewóz bagażu i wysłać jego nadmiar za pośrednictwem kuriera. Dzięki temu wydatki ulegną zmniejszeniu, a podróż stanie się znacznie przyjemniejsza.