poprawność danych w adresie

Jak ważna jest poprawność danych w adresie na przesyłce

Wiele osób sądzi, że adresowanie przesyłek to prosta i błaha czynność. I tak jest w rzeczywistości, zadanie jest łatwe, jednak musi być wykonane prawidłowo. Jest to ważne, gdyż od tego czynnika zależy bardzo wiele. Poprawny zapis adresu nadawcy i adresata wpływa na termin realizacji zamówienia. Każde nieprawidłowości powodują przeciąganie się zlecenia. Dlatego też, jeżeli wysyłającemu zależy na czasie, koniecznie musi podejść do tego z dużą uwagą. Zatem zanim wyśle się paczkę w daleką podróż – czy to krajową, czy też zagraniczną, trzeba pamiętać o poprawnym jej zaadresowaniu. Poprawność danych w adresie na przesyłce – dlaczego to takie ważne?

Informacje dotyczące nadawcy – poprawność danych w adresie

Istotne jest to, że wysyłając przesyłkę, wpisuje się nie tylko dane adresata, ale także nadawcy. Są one bardzo ważne, gdyż w sytuacji jakichkolwiek problemu przedsiębiorstwo przewozowe ma ułatwiony kontakt z osoba składającą zamówienie.

Tradycyjnie personalia nadawcy umieszcza się w lewym górnym rogu koperty, bądź opakowania, w którym wysyłamy paczkę. Treść najlepiej zapisać niezmazywalnym markerem w kolorze, który kontrastuje z barwą opakowania. Powinno to być czytelne i przejrzyste. Doskonałym pomysłem jest wpisanie tych informacji drukowanymi literami.

Gdy ma się do czynienia z drukami z systemu informatycznego, listami przewozowymi lub naklejkami z danymi nadawcy przykleja się to w odpowiednim miejscu na paczce. Trzeba zadbać o to, aby podczas transportu nie było możliwości jej odklejenia. W sytuacji, gdy jest to kartka papieru, wkłada się ją do nieprzemakalnej foli. Zabezpiecza się ją także w odpowiedni sposób. Ważne jest to, że nie na etykietach, czy listach przewozowych nie wprowadza się żadnych modyfikacji. Nie wolno także uszkodzić kodu kreskowego. Element ten przykleja się bez zginania.

Jaki dane dotyczące nadawcy powinny znaleźć się na przesyłce?

Prawidłowe adresowanie przesyłki wymaga wpisania właściwych danych odbiorcy. Podaje się tutaj przede wszystkim imię i nazwisko lub nazwę firmy, ulicę, numer domu, a także mieszkania oraz kod pocztowy i miejscowość. Zasadnicze znaczenie ma także numer telefonu, adres e-mail. W przypadku paczki zagranicznej dodatkowo wpisuje się oznaczenie POLAND w języku angielskim.

Należy pamiętać o tym, że informacje dotyczące nadawcy to także adres, pod który zjawi się kurier, aby odebrać przesyłkę. Dlatego też, gdy się nie chce żadnych problemów i opóźnień, trzeba go wpisać tak, aby nie pozostawiał żadnych wątpliwości. W związku z tym nawet w sytuacji wysyłania produktów z firmy umieszcza się imię i nazwisko osoby, z którą powinien skontaktować się kurier. Ma to duże znacznie szczególnie w dużych biurowcach. Numer telefonu nadawcy zdecydowanie ułatwi kurierowi wykonanie zadania.

poprawność danych w adresie

Poprawność danych w adresie – dane odbiorcy

Kolejnym istotnym elementem są dane adresata. Ich poprawność decyduje o tym, czy towar będzie dostarczony prawidłowo, we właściwym czasie. Tutaj podaje się takie same personalia jak w przypadku nadawy. Wpisuje się ponadto kraj, do którego wysyła się przesyłkę.

Informacje dotyczące osoby adresata umieszcza się w prawym, dolnym rogu koperty lub powierzchni paczki. Koniecznie trzeba pamiętać o stosowaniu polskich znaków. Lekceważenie tej zasady może przyczynić się do tego, że kurier spróbuje dostarczyć przesyłkę na ulicę Sadowniczą zamiast Sądowniczej. Co więcej, lokalizacje te mogą znajdować się w różnych częściach miasta. Dlatego też paczka może być obsługiwana przez różne osoby. Nieprawidłowość ta spowoduje zwrócenie towaru do oddziału i podjęcie dręczenia w kolejnym dniu roboczym.

W odniesieniu do wydruków listów przewozowych lub etykiet generowanych przez system przewoźnika obowiązuje taka sama zasada jak u nadawcy.

Dodatkowe informacje i sprawdzenie poprawności danych w adresie

Podczas określonej procedury koniecznie trzeba także zweryfikować podane dane. Zatem przed nadaniem paczki, wygenerowaniem etykiet, czy zapisaniu informacji listu przewozowego sprawdza się dokładnie poprawność zapisów. Dzięki temu jest mniejsze prawdopodobieństwo popełnienia błędu.

Gdy stosowana technologia pozwala na takie rozwiązania, zamieszcza się dodatkowe informacje dotyczące przesyłki. Może to być przykładowo wytyczne o tym, że towar trzeba przekazać do recepcji. Co więcej, istotne znaczenie mają również wskazówki dotyczące obchodzenia się z paczką przy umieszczeniu w niej delikatnych przedmiotów. Niektórzy proszą także o kontakt telefoniczny przed dostarczeniem przedmiotów objętych zleceniem.

Poprawność danych w adresie nadawcy, a także adresata jest niezwykle ważna. Dzięki temu nie trzeba obawiać się żadnych problemów, a także opóźnień związanych z dostarczeniem przesyłki. Ludzie korzystają z firm oferujących usługi kurierskie, ze względu na możliwość ekspresowej realizacji zleceń. Dlatego oczekując wysokiej jakości, nie należy utrudniać tym firmom ich zadań. W związku z tym trzeba uważać, aby się nie popełnić błędu przy wpisywaniu tych informacji. W konsekwencji każda ze stron będzie usatysfakcjonowana. Praca kurierów będzie łatwiejsza, a odbiorca przesyłki otrzyma ją w we właściwym czasie!