paczki o dużych gabarytach

Jak wysyłać tanio paczki o dużych gabarytach

paczki o dużych gabarytach

Choć usługi kurierskie znacznie w ostatnich latach staniały, w przypadku przesyłek wielkogabarytowych nadal trzeba słono zapłacić za wysyłkę. Wiąże się to przede wszystkim z faktem, że duże paczki wymagają znacznie więcej uwagi i pracy. Zwykle są one bardzo ciężkie, a często również nieporęczne. To wymaga od firmy kurierskiej dodatkowych działań, jak choćby wykorzystania wózka widłowego czy specjalnego podjazdu, aby umieścić pudło czy paletę w samochodzie. Tego typu działania są traktowane jako dodatkowa usługa, a przez to podnoszą cenę. Oczywiście większość klientów wolałaby uniknąć takich wydatków i nadawać przesyłkę jak najtaniej. Jak więc można wysyłać tanio paczki o dużych gabarytach? Co należy wiedzieć i o czym pamiętać?

Dlaczego ceny przesyłek tak bardzo zależą od ich wielkości?

Cenę usługi kurierskiej w pierwszej kolejności tworzy destynacja paczki. Zależy w dużej mierze od tego, czy jest to przesyłka krajowa, czy zagraniczna. Następnym czynnikiem jest jednak jej wielkość. Dlaczego ma to tak duże znaczenie?

Przyczyna jest dość banalna. Im większa paczka, tym więcej pracy i ewentualnych komplikacji. W przypadku niewielkich, poręcznych przesyłek, ich doręczenie nie nastręcza żadnych dodatkowych trudności. Tymczasem te wielkie wymagają zdecydowanie więcej wysiłku i uwagi. Nie chodzi tu jedynie o ich ciężar, ale również to, że często są one niewymiarowe i już samo zapakowanie ich na samochód stanowi olbrzymie wyzwanie.

Paczki wielkogabarytowe należy w pierwszej kolejności odebrać od klienta. Następnie zapakować na samochód kuriera. Stamtąd zwykle trafiają one do sortowni, gdzie znów trzeba je wypakować i znów umieścić w pojeździe, który zawiezie je do miejsca docelowego. To wszystko wymaga dodatkowych zabiegów, a także zwiększa koszty po stronie firmy spedycyjnej. Nie powinien więc dziwić fakt, że cena takiej usługi jest wyższa niż doręczenie paczki o standardowych wymiarach.

W jaki sposób wysyłać tanio paczki o dużych gabarytach — czy to w ogóle możliwe?

Dobra wiadomość jest taka, że istnieje kilka sposobów na to, aby wysłać bezpiecznie paczkę o dużych gabarytach i nie zapłacić za to majątku. Warto je poznać, aby w razie potrzeby móc skorzystać z garści przydatnych wskazówek i wyekspediować niedrogo i bezpiecznie naszą przesyłkę tam, gdzie chcemy.

Porównuj i oszczędzaj! Tani kurier Eurospedycja

W czasach, kiedy konkurencja nie śpi, warto zapoznać się z pełną gamą możliwości. Skoro porównujemy oferty firm ubezpieczeniowych, dlaczego nie mielibyśmy zrobić tego samego z kurierami? Ceny poszczególnych usługobiorców z pewnością będą się od siebie różnić, dlatego warto wybrać tę najbardziej atrakcyjną. Być może w przypadku pojedynczej wysyłki, nie będzie miało to aż takiego znaczenia. Jednak jeśli wysyłamy dużo i często, wybór tańszego spedytora przyniesie odczuwalne oszczędności.

Dokonaj samodzielnej oceny przesyłki! Paczki o dużych gabarytach, ale foremnym kształcie

Tylko co to właściwie znaczy? Cóż, chodzi o to, żeby, zanim zwrócimy się do firmy kurierskiej z konkretnym zleceniem, sprawdzić na własną rękę, jak wygląda nasza paczka i ile może wynieść koszt jej wysyłki.

Polega to nie tylko na tym, aby określić jej dokładną wagę oraz wymiary, aby uniknąć komplikacji przy wysyłce. Pracownicy sortowni mają obowiązek sprawdzić, czy parametry przesyłki są zgodne z deklarowanymi. Dobrym rozwiązaniem jest również „zbadanie”, w jaki sposób konkretne wymiary wpłyną na cenę. Może posłużyć do tego formularz dostępny online na stronach przewoźników. Mając tę wiedzę, możemy zmodyfikować naszą przesyłkę tak, aby cena jej wysyłki była mniejsza. Czasem bardziej opłaca się z jednej dużej i nieforemnej, zrobić dwie mniejsze i bardziej poręczne paczki. Warto sprawdzić, jaka wersja będzie dla nas bardziej opłacalna, zanim skierujemy się do firmy spedycyjnej. Zobacz nasz manager paczek, gdzie z łatwością obliczysz najlepszą wersję.

Dobra promocja nigdy nie jest zła! Tani kurier i monitorowanie przesyłek

Ta wskazówka wydaje się z pozoru banalna, jednak po głębszym zastanowieniu okazuje się w pełni uzasadniona. Szukanie promocji i okazji to dobry sposób na oszczędność!. Niektóre firmy mają czasowe rabaty albo atrakcyjne formy współpracy dla stałych klientów. Warto być w tej kwestii dociekliwym i szukać tańszych rozwiązań. Przedsiębiorstwa kurierskie wystawiają bowiem niekiedy swoje oferty na portalach ze zniżkami i okazjami. Skorzystanie z jednej z nich będzie z pewnością dużą oszczędnością.

Jak wysyłać tanio paczki o dużych gabarytach? Im bardziej standardowo, tym lepiej!

Bardzo ważną sprawą jest również uświadomienie sobie, że im mniej standardowa jest paczka, tym więcej z nią kłopotu. Warto więc postarać się, aby towar, który chcemy przewieźć, zapakować w sposób najbardziej zbliżony do wymiarów określonych przez firmę kurierską. Dotyczy to przede wszystkim przesyłek paletowych. One bowiem nastręczają zwykle największych problemów. Jeśli paczka będzie wielkogabarytowa i jednocześnie o niestandardowych wymiarach, wówczas na pewno jej wysyłka będzie nas sporo kosztować. Zanim więc wyślemy ją razem z kurierem w świat, najlepiej sprawdźmy dokładnie jej wymiary, aby w razie potrzeby maksymalnie zbliżyć ją do tych określonych przez firmy spedycyjne.

Znalezienie kuriera, który przewiezie naszą dużą paczkę za niewielkie pieniądze, nie jest niemożliwe. Aby misja się powiodła, wystarczy trochę poszukać, porównać oferty i wybrać tę, która będzie dla nas najkorzystniejsza.

Sprawdź ofertę Eurospedycji i zamów kuriera online! Proponujemy nie tylko śledzenie przesyłek zagranicznych i krajowych, ale też podpowiadamy, jak najbardziej kompaktowo zapakować paczki.