zapakować paczkę z kosmetykami

Jak zapakować paczkę z kosmetykami przy wysyłce kurierem

zapakować paczkę z kosmetykami

Współcześnie ludzie coraz większą wagę przywiązują do pielęgnacji skóry i ciała niezależnie od tego, do jakiej płci należą. W odpowiedzi na to wciąż powstają nowe przedsiębiorstwa, które oferują specjalistyczne preparaty. Przy czym społeczeństwo nie ogranicza się tylko do rodzimych produktów. W poszukiwaniu najlepszych wyrobów nawiązuje kontakt z firmami zlokalizowanymi na różnych kontynentach i stronach świata. Bardzo często są to niemieckie, amerykańskie lub azjatyckie marki. Dlatego zapotrzebowanie na wysyłkę kosmetyków jest bardzo duże. Warto dowiedzieć się, jak bezpiecznie zapakować paczkę z kosmetykami.

Jak właściwie zapakować paczkę z kosmetykami przy wysyłce kurierem?

Przed przystąpieniem do pakowania kosmetyków posortuj produkty. Szczególną uwagę zwróć na elementy kruche i delikatne. Niektóre z nich wyróżniają się nieregularnym kształtem, inne są bardzo wrażliwe na czynniki zewnętrzne, a jeszcze pozostałe przechowywane są w szklanych opakowaniach. Wszystkie te aspekty decydują o sposobie pakowania. Wśród asortymentu, w który musisz się wyposażyć, wymienia się mocne kartoniki i folie bąbelkowe.

Preparaty kosmetyczne najpierw umieszczasz w pęcherzykowej kopercie, a następnie w pudełku. Zadbaj także o to, aby nie było wolnych przestrzeni pomiędzy pakunkiem a kartonikiem. Pamiętaj o tym, że paczka przechodzi przez różne procesy sortownicze, dlatego może być przerzucana, co bez właściwego zabezpieczenia może się źle skończyć. Dlatego zainwestuj w styropianowe lub piankowe wypełniacze. Pakowane artykuły powinny być także rozmieszczone w taki sposób, aby nie przylegały do boków. Nie mogą również mieć możliwości zmiany miejsca. Ponadto umieść także stosowną etykietę informującą o obecności delikatnych rzeczy w przesyłce i potwierdź, że zamówienie jest realizowane na Twoją odpowiedzialność.

Weź pod uwagę zasady wysyłki, a także wewnętrzne przepisy konkretnego kraju

Wysyłka kosmetyków wymaga bezwzględnego stosowania się do przepisów dotyczących transportu. Płyny, olejki, balsamy dobrze zabezpiecz przed przypadkowym rozlaniem. Bezwzględnie należy to do obowiązków nadawcy. W sytuacji, gdy preparaty uszkodzą inne paczki, firma kurierska może pociągnąć Cię do odpowiedzialności finansowej, a tego raczej nie chcesz doświadczać.

zapakować paczkę z kosmetykami

Jest jeszcze jedna ważna kwestia. Kosmetyki zawierają w składzie substancje chemiczne. Dlatego koniecznie musisz się dowiedzieć, czy konkretne artykuły nie znajdują się na liście wyrobów zabronionych do danego kraju. Przed realizacją zamówienia trzeba zapoznać się z państwowymi przepisami wewnętrznymi. Natomiast przy jakichkolwiek wątpliwościach i kłopotach z interpretacją norm koniecznie skontaktuj się z pracownikami firmy kurierskiej, z której usług pragniesz skorzystać. W przypadku przedsiębiorstwa Eurospedycja do Twojej dyspozycji pozostaje infolinia, trzy numery telefonów komórkowych, poczta elektroniczna i formularz kontaktowy.

Jakich materiałów potrzebujesz, aby zapakować paczkę z kosmetykami przy wysyłce kurierem?

Gdy już zdajesz sobie sprawę z tego, jakie artykuły możesz wysłać do określonego państwa, przygotuj sobie potrzebne akcesoria. Na liście tej znajdują się między innymi: koperty pęcherzykowe, karton, termiczna folia bąbelkowa, materiał ochronny, a także taśma klejąca i nożyczki.

Pierwszy element bardzo dobrze spełni swoje zadanie przy płaskich przedmiotach, na przykład paletach cieni czy pędzlach do makijażu. Warto zainwestować w takie rozwiązanie także podczas pakowania pomadek, maseczek, czy tuszu do rzęs. Kosmetyki, których nie można ułożyć płasko, umieszczaj w pudełkach. Powinno być troszkę większe od zawartości i ciasno przylegać do artykułu. Natomiast termiczna folia bąbelkowa to doskonały sposób na preparaty wrażliwe na wahania temperatury. Materiał ochronny w postaci kulek styropianowych, pokruszonej tektury falistej, zmiętego papieru skutecznie zabezpieczy przed przemieszczaniem się rzeczy w trakcie transportu.

Po zapakowaniu, a także odpowiednim zaklejeniu przy pomocy taśmy samoklejącej upewnij się, że wszystko jest bezpieczne. W tym celu mocno potrząśnij paczką lub zaimprowizuj kilka sytuacji, którym może być poddany pakunek. Gdy zyskasz pewność, że udało się wszystko dobrze zapakować, zamów kuriera.

Tani kurier i odpowiednie zabezpieczenie paczki

Gdy zamierzasz przesłać paczkę z kosmetykami do wybranej lokalizacji, zadbaj o odpowiednie zapakowanie artykułów. Pamiętaj, że ochrona należy do Twoich obowiązków. Ponadto przestrzegaj zasad zawartych w regulaminie konkretnego przewoźnika. Dzięki temu unikniesz niemiłych niespodzianek. Szczególną kategorię stanowią perfumy, gdyż zawierają sporo alkoholu. Takie produkty nie mogą podróżować drogą powietrzną. Co więcej, wiele krajów wymaga specjalnego oświadczenia. Przykładem jest USA. Tam rynek kosmetyków reguluje agencja FDA, która może uznać produkty za środki lecznicze. Wówczas będzie podlegać bardziej restrykcyjnym normom.

Zatem postępuj zgodnie z regulaminem firmy kurierskiej, uwzględnij zalecenia pracowników i dobrze zapakuj przedmioty. Dzięki temu przedsiębiorstwo transportowe dostarczy przesyłkę płynnie i bez najmniejszych kłopotów, a Ty będziesz spać spokojnie! Teraz już pozostaje tylko śledzenie przesyłek zagranicznych i potwierdzenie nadania i odbioru paczki.