termin dostawy przesyłki wysyłanej za granicę

Jaki jest termin dostawy przesyłki wysyłanej za granicę

termin dostawy przesyłki wysyłanej za granicę

Rozwój internetu sprawił, że obecnie transakcje kupna-sprzedaży coraz częściej odbywają się w trybie online. Co więcej, nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o podróżowanie, wpływają na rozwój rynku paczek międzynarodowych. Powstaje coraz więcej firm specjalizujących się w tego typu usługach. Klienci rozważający wybór konkretnej firmy biorą pod uwagę wiele czynników. Jednym z nich jest termin dostawy przesyłki wysyłanej za granicę. Sprawdź, jak to wygląda w przypadku różnych krajów europejskich.

Termin dostawy przesyłki wysyłanej za granicę w przypadku Wielkiej Brytanii

Badania prowadzone przez specjalistów informują, że poza granicami Polski mieszka około 21 milionów naszych rodaków. Co więcej, ta liczba wciąż się zmienia, gdyż nowe osoby podejmują decyzje o wyjeździe i znajdują dla siebie nowy dom. Wciąż duża liczba Polonii zamieszkuje obszar Wielkiej Brytanii. Dlatego działanie związane z wysyłaniem paczek na trasie Polska-Anglia i odwrotnie odbywa się niezwykle często.

Proces złożenia zamówienia odbywa się w bardzo prosty sposób. Większość firm oferuje klientom możliwość wypełnienia formularza internetowego, w którym należy podać wszystkie potrzebne informacje. Wpisujesz między innymi dane nadawcy, odbiorcy, a także szczegóły dotyczące samej przesyłki. Następnie tani kurier przyjeżdża na miejsce i zabiera zamówienie. Standardowo czas dostarczenia wynosi kilka dni roboczych. Na wydłużenie terminu wpływa okres świąteczny, czy też długie weekendy. W przypadku firmy Eurospedycja termin dostawy przesyłki za granice do Anglii trwa zwyczajowo 5 dni roboczych. Szczegóły dotyczące realizacji zamówienia przesyłane są drogą elektroniczną. Możliwe jest też śledzenie przesyłek zagranicznych w drodze do odbiorcy.

Jaki jest termin przesyłki wysyłanej do Irlandii?

Kolejnym państwem, w którym mieszka mnóstwo Polaków jest Irlandia. Dlatego też wiele przedsiębiorstw transportowych oferuje możliwość realizacji zamówień międzynarodowych właśnie do tego kraju. Firma Eurospedycja proponuje transport do Irlandii zarówno przesyłek standardowych, gabarytowych, jak i palet. Proces złożenia zamówienia jest łatwy i niezwykle przystępny. Wystarczy podać potrzebne informacje za pośrednictwem strony internetowej. Co więcej, każda paczka otrzymuje indywidualny numer trackingowy, który pozwala śledzić drogę wysłanych przedmiotów. Ponadto, oferta skierowana jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Paczki najczęściej docierają do odbiorcy w ciągu 5 do 7 dni roboczych.

termin dostawy przesyłki wysyłanej za granicę

Jaki jest termin dostawy przesyłki wysyłanej za granicę w przypadku Niemiec?

Wiele osób znajduje swoje miejsce na ziemi u naszego zachodniego sąsiada. Atutem jest bliskość do Polski, a także dobrze rozwinięty rynek pracy. Dlatego taka usługa cieszy się dużo popularnością. Firmy przyjmują przesyłki we wszystkie dni robocze. Raczej nie ma tutaj potrzeby ustalania terminu z dużym wyprzedzeniem. Po prostu składa się zamówienie i czeka na przybycie kuriera. Termin dostawy przesyłki wysyłanej za granice do Niemiec wynosi tylko od 2 do 3 dni roboczych.

Jak to wygląda przy wysyłce paczek do innych krajów europejskich?

Polacy zdobywają także inne kraje europejskie. Dużą popularnością ciszy się Portugalia, Szwajcaria, Włochy, Hiszpania, Francja, a nawet państwa bałkańskie ze względu na szczególny urok i wspaniały klimat. Do bliskich sąsiadów czas dostarczenia przesyłki wynosi standardowo od 4 do 5 dni. Tak jest w przypadku Francji, Austrii, Włoch, czy Szwajcarii. Natomiast transport do krajów bałkańskich trwa już około 7 do 8 dni. Gorzej jest z przesyłką do Rosji. Odległość, a także procedury celne wydłużają całą procedurę.

Gdy szczególnie zależy Ci na czasie, możesz skorzystać z opcji przesyłki ekspresowej. Wówczas towary transportuje się drogą lotniczą. W takiej sytuacji może znaleźć się ona u adresata nawet w ciągu 24 godzin. Ta alternatywa bardzo często znajduje zastosowania przy dostarczaniu paczek o charakterze biznesowym.

Odpowiednie zapakowanie i zabezpieczenie przed uszkodzeniem

Niezależnie od terminu zadbaj o właściwe zapakowanie wysyłanego przedmiotu. Pamiętaj, że podczas drogi będzie on kilkukrotnie zmieniał kuriera. Po drugie należy to także do Twoich obowiązków. Gdy dojdzie do uszkodzenia innych paczek, firma może pociągnąć Cię do odpowiedzialności finansowej. Dlatego sprawdź, czy artykuły znajdujące się w kartonie nie przemieszczają się i są dobrze zabezpieczone. Warto także skorzystać z opcji ubezpieczenia. Nie jest to kosztowne, a zapewni Ci spokojny sen.

W obecnej rzeczywistości przesyłki międzynarodowe cieszą się dużą popularnością. Co więcej, szacuje się, że zapotrzebowanie na tego typu usługi będzie wciąż rosło. Zatem przedsiębiorstwa transportowe przykładają wszelkich starań do tego, aby termin realizacji usługi był, jak najkrótszy. W przypadku najbliższych sąsiadów takich jak na przykład Niemcy, Anglia, Irlandia, Austria termin dostawy przesyłki wysyłanej za granicę wynosi od 2 do 7 dni roboczych. W dalszych lokalizacjach musisz liczyć się już z realizacją zamówienia w ciągu tygodnia i dłużej. Zawsze też można skorzystać z opcji ekspresowej.

Sprawdź ofertę Eurospedycji, zapewniamy śledzenie przesyłek zagranicznych, potwierdzenie nadania oraz atrakcyjne ceny. Paczki do Anglii i paczki do Irlandii to nasza specjalizacja, ale działamy na obszarze całej Europy.