paczka zagraniczna ze szklaną zawartością

Paczka zagraniczna ze szklaną zawartością, zasady pakowania paczki, ryzyko nadania

paczka zagraniczna ze szklaną zawartością

Zwykle, przygotowanie paczki do wysyłki nie nastręcza większych problemów. Mogą się one jednak pojawić, kiedy musimy nadać niestandardową lub szczególnie delikatną zawartość. Rodzą się wówczas pytania, jak zabezpieczyć przesyłkę, aby dotarła w stanie nienaruszonym do miejsca przeznaczenia. Szczególnie kłopotliwa może być paczka zagraniczna ze szklaną zawartością. Jak ją przygotować, aby nic złego się z nią po drodze nie stało?

Dlaczego paczki ze szklaną zawartością trudniej przygotować do wysyłki?

Odpowiedź nasuwa się sama. Przedmioty wykonane ze szkła są z natury bardzo delikatne i wymagają specjalnego traktowania. Szczególnie do transportu należy je odpowiednio przygotować. Czasem zwykły upadek, który standardowej paczce nie zrobi żadnej krzywdy, szklaną może doszczętnie zniszczyć. Dodatkowe trudności rodzi fakt, że wysyłka zagraniczna oznacza daleką podróż, podczas której trudno zachować nad przesyłką pełnię kontroli. Dłuższa droga to także więcej przystanków na stacjach przeładunkowych. Dlatego paczka zagraniczna ze szklaną zawartością musi zostać przygotowana z najwyższą starannością i troską.

O czym należy pamiętać, przygotowując paczkę ze szklaną zawartością?

Przygotowując do wysyłki paczkę, która ma zawierać szklane elementy, musimy zastanowić się, co będzie się z nią działo po drodze i odpowiednio ją zabezpieczyć na wszystkie okoliczności.

W pierwszej kolejności warto uświadomić sobie, że każda przesyłka zagraniczna musi przebyć znacznie dłuższą drogę niż krajowa. Po drodze będzie miała również więcej przystanków. Te informacje powinny mieć wpływ na sposób opakowania zawartości. Przesyłane przedmioty muszą być przygotowane tak, aby zniosły podróż bez szwanku.

Ważne jest także to, że przesyłki wysyłane w daleką drogę, są w międzyczasie wielokrotnie sortowane i przenoszone. Dużo czasu spędzają również w samochodzie u kuriera. Kiedy sobie to wszystko uświadomimy, musimy zapakować paczkę w taki sposób, aby na każdym etapie podróży zawartość pozostała bezpieczna i możliwie nienaruszona.

Jak należy przygotować paczkę zagraniczną ze szklaną zawartością?

Kluczowy w procesie pakowania delikatnej zawartości jest dobór odpowiednich materiałów oraz sposób ich użycia. Szklane przedmioty wymagają dużej uwagi i staranności. Najważniejsze jest to, że w czasie transportu nie mogą się przemieszczać wewnątrz paczki.

Na początek musimy wybrać odpowiednie opakowanie zewnętrzne. Dla szklanej zawartości najlepiej sprawdzi się karton. Należy przy tym pamiętać, że musi być on w nienaruszonym stanie. Najlepiej, aby był nowy i nieuszkodzony, ponieważ tylko w ten sposób mamy szansę przewieźć paczkę w nienaruszonym stanie. W przypadku szczególnie delikatnej zawartości dobrze jest umieścić pudełko w pudełku, aby jeszcze lepiej zabezpieczyć przesyłkę. Firmy kurierskie doradzają również, aby przed wysyłką sprawdzić wytrzymałość opakowania. Konieczne jest, aby dobrać takie, które utrzyma ciężar zawartości. Jeśli już na wstępie karton jest zbyt delikatny, z pewnością nie ochroni cennego wnętrza.

Drugą ważną sprawą jest wypełnienie. Pełni ono bardzo istotną funkcję. Chroni zawartość, jednocześnie zabezpieczając przed jej przesuwaniem się wewnątrz pudełka. Do tego celu możemy użyć różnych dostępnych na rynku materiałów.

paczka zagraniczna ze szklaną zawartością

Czym wypełnić delikatną przesyłkę?

Do wypełnienia kartonu, zawierającego szklaną zawartość, możemy zastosować jedną z wielu możliwości. Idealne w tej roli będą na przykład wszelkiego rodzaju pianki, bąbelkowe wypełniacze czy styropian. Ich zaletą jest to, że są lekkie, ale jednocześnie doskonale spełniają swoje zadanie. Trzeba wypełnić nimi wszystkie wolne przestrzenie w kartonie.

Aby uzupełnić luki, możemy wykorzystać też skrawki papieru lub papier pakowy. Do tego celu służą również foliowe torebki wypełnione powietrzem. Dzięki nim nawet bardzo delikatna zawartość jest podczas transportu bezpieczna. Na rynku znajdziemy mnóstwo przydatnych rozwiązań.

Na koniec musimy pamiętać także i o tym, żeby każdą szklaną rzecz zapakować w indywidualne zabezpieczenie. Jeśli poszczególne elementy złożymy razem, może się okazać, że nie dotrwają do końca podróży. Bezwzględnie należy je od siebie oddzielić, aby nie stykały się ze sobą i nie zderzały się w trakcie drogi. Można to zrobić, pakując każdą z nich w folię lub zastosować dodatkowo ochronne przegródki.

Paczka zagraniczna ze szklaną zawartością — oznaczenie

Równie ważną sprawą, zaraz po jej odpowiednim zapakowaniu, jest właściwe oznakowanie paczki z delikatną zawartością. W tym celu powinniśmy nakleić specjalną nalepkę, która jasno będzie informowała o tym, że w środku znajdują się kruche przedmioty i należy się z nimi obchodzić ze szczególną ostrożnością. Najczęściej stosuje się oznaczenia: „uwaga szkło”, „ostrożnie” lub „góra/dół”. Bezwzględnie należy także zamknąć karton w taki sposób, aby nie otworzył się w trakcie transportu. Jeśli zastosujemy nieskuteczne zabezpieczenie, nie mamy żadnej gwarancji, że paczka pozostanie zamknięta, a zawartość nie wypadnie i się nie zniszczy.

Dodatkowo, nadając przesyłkę, musimy poinformować kuriera o szklanej zawartości. Same naklejki mogą nie wystarczyć, dlatego firma kurierska musi wiedzieć, że dana przesyłka wymaga specjalnego traktowania. Z kolei, w przypadku szczególnie ciężkiej paczki, prawdopodobnie będziemy musieli pomóc kurierowi zapakować ją do samochodu.

Paczka zagraniczna ze szklaną zawartością i jej ryzyko nadania

Wysyłając jakąkolwiek przesyłkę, zawsze musimy się liczyć z jej ewentualnym zniszczeniem. Jednak w przypadku paczek zagranicznych ze szklaną zawartością, ryzyko zdecydowanie wzrasta. Wiadomo bowiem, że nie sposób dokładnie monitorować ich na każdym kroku. Szczególnie że w czasie tak długiej podróży, przechodzi ona przez wiele rąk.

Co do zasady, firmy kurierskie na ogół podejmują się dostarczenia delikatnych przesyłek. Jednak bywa również i tak, że odmawiają przyjęcia tych szczególnie kruchych. Nie chcąc narażać się na ewentualne wysokie koszty, nie podejmują się wykonania usługi.

Oczywiście zawsze, o ile firma kurierska ją przyjmie, możemy ubezpieczyć swoją paczkę na określoną kwotę. Należy przy tym dokładnie sprawdzić warunki dostarczania delikatnej zawartości przez danego dostawcę. Może się bowiem okazać, że w razie zniszczenia, konieczność wypłaty odszkodowania nie zostanie uznana. W takiej sytuacji, nadając szklaną zawartość, należy mieć świadomość, że ryzyko uszkodzenia będziemy musieli wziąć na siebie.