palety kurierem Tani kurier i śledzenie przesyłek zagranicznych — Sprawdź Europsedycję

Palety kurierem – powody, dla których warto skorzystać z tej formy transportu

palety kurierem Tani kurier i śledzenie przesyłek zagranicznych — Sprawdź Europsedycję

Nadawanie przesyłek na paletach nie trzeba realizować za pośrednictwem dużych przedsiębiorstw transportowych i logistycznych. Ze wskazanej opcji można też skorzystać za pośrednictwem firm kurierskich. Taki sposób wysyłki przedmiotów, które przekraczają limity wagowe lub są niestandardowych wymiarów, świetnie sprawdza się w przypadku osób prywatnych. Palety kurierem, a konkretnie przewóz palet kurierem ma wiele zalet. Sprawdź, jakie rzeczy można na nich przewozić i jaki jest termin dostarczenia przesyłki tego typu. Przekonaj się, jakie są główne powody, dla których warto skorzystać z tej formy transportu.

Największe zalety transportu tego typu i lista rzeczy, które możemy nadać na palecie

Przesyłki paletowe mają sporo zalet. Nie dość, że są ekonomiczne, to na dodatek bezpieczne i przede wszystkim wygodne dla samego nadawcy. W ich przypadku wycena jest indywidualna, co często oznacza zwolnienie z opłat za całą przestrzeń załadunkową. Płaci się wyłącznie za tą, która zostanie wykorzystana lub dobiera odpowiednią wielkość palety. Sprawdzone i profesjonalne firmy dysponują różnymi samochodami, busami i ciężarówkami, co ułatwia dopasowanie gabarytu pojazdu do wielkości przesyłki.

Poza tym, zamiast nadawania pojedynczych przesyłek, mamy tu możliwość wysłania jednego, większego transportu. Wygoda i komfort takiego rozwiązania jest więc nie do przecenienia. Palety kurierem dają też o wiele większe możliwości niż standardowe opcje do wyboru. Dzięki nim jesteśmy w stanie dostarczyć pod wskazany adres dużą partię konkretnego towaru, ale też wielogabarytowe przedmioty, na przykład meble lub sprzęty RTV czy AGD. W ten sposób często wysyła się również części samochodowe, materiały budowlane, różnego rodzaju maszyny, a nawet sprzęt ogrodniczy.

Co więcej, decyzja o tym, by skorzystać z kuriera przewożącego nasz załadunek na palecie, jest komfortowa, bo daje możliwość ustalenia terminu dostawy przesyłki. We wskazanym dniu jesteśmy w stanie zorganizować pomoc przy rozładunku towaru. A fakt ten całą z pewnością stanowi duże ułatwienie, zwłaszcza przy paczkach o naprawdę dużych gabarytach.

Nic więc dziwnego, że z transportu na paletach najchętniej korzystają osoby, które budują dom albo planują przeprowadzkę. Kiedy materiały budowlane są tańsze na drugim końcu Polski, osobisty ich odbiór mija się z celem. Z kolei przeprowadzka, szczególnie międzymiastowa, bez wsparcia profesjonalnej firmy transportowej jest bardzo uciążliwa. Zajmuje więcej czasu i pochłania więcej pieniędzy.

palety kurierem Tani kurier i śledzenie przesyłek zagranicznych — Sprawdź Europsedycję

Tani kurier i śledzenie przesyłek zagranicznych — Sprawdź Europsedycję

Tani kurier dla biznesu, czyli palety kurierem

Z tego rozwiązania śmiało korzystają też firmy przy dostawach paczek do odbiorców indywidualnych lub częściej do innych przedsiębiorstw. Wymiana B2B odbywa się zwykle w ilościach hurtowych, a oznacza to zapotrzebowanie na przesyłki kurierskie paletowe.

Tani kurier nie oznacza bynajmniej niedbałości o powierzony towar. Eurospedycja zawsze wystawia potwierdzenie nadania z numerem, dzięki któremu możliwe jest śledzenie przesyłek zagranicznych i krajowych przez całą dobę. Zapewniamy nie tylko szybką usługę, ale przede wszystkim troskę o bezpieczeństwo paczki.

Palety kurierem — jak pakować sprzęt lub meble, by ich transport był bezpieczny?

By palety kurierem były jednak rozwiązaniem bezpiecznym, musimy pamiętać o pewnych zasadach ich pakowania. Na ogół czynność ta leży bowiem po stronie nadawcy. To właśnie on zadbać powinien o to, by przesyłka nadawała się do bezpiecznego transportu.

Oczywiście kluczowe jest przymocowanie pakunku do podłoża palety, tak by nie miał możliwości przemieszczania się. Samą przesyłkę należy jednak zabezpieczyć specjalną folią i taśmą, nawet kilkukrotnie. Istotne jest również to, by wszystkie produkty były rozłożone równomiernie, a ich krawędzie nie wystawały poza obręb palety. W przypadku pakowania różnego rodzaju produktów te lżejsze należy umieścić na cięższych. Dodatkowo każdy przedmiot o nietypowym kształcie potrzebuje specjalnego zabezpieczenia. Tu idealnie sprawdzają się taśmy mocujące lub unieruchamiające kliny. Zapakowana w ten sposób paczka, do celu dotrze w nienaruszonym stanie.

Wybierając sprawdzoną firmę transportową, możemy być pewni prawidłowo wykonanego zlecenia. W razie wątpliwości specjaliści służą przecież radą i wsparciem. A jaki jest termin dostarczenia palety kurierem?

Termin dostarczenia palety kurierem i ewentualne rabaty

Klienci zainteresowani przesyłką paletową, często zastanawiają się, jak długo potrwa zlecony przez nich transport. Szczególnie jeśli decydują się na przewóz paczek za granicę, na przykład do Anglii lub innych krajów Unii Europejskiej.

W Euro Spedycja przeprowadzki realizowane są między innymi na trasach Polska – Anglia, Polska – Irlandia i Polska – Niemcy. Klient, który za naszym pośrednictwem wysyła większą ilość paczek standardowych w jednym zamówieniu, może oczywiście liczyć na rabat, którego wysokość uzależniona jest od konkretnej liczby przesyłek.

Z kolei na trasie Polska – Irlandia oraz Irlandia – Polska oferujemy też przewóz palet o różnych wymiarach i różnym, maksymalnym obciążeniu. Czas realizacji usługi wynosi od 5 do 14 dni roboczych, w zależności od wybranej lokalizacji. Na trasie Polska-Irlandia-Polska dysponujemy również ofertą wynajmu specjalnego vana, którego ładowność, to 1,3 tony. By jednak dokładnie sprecyzować ewentualny czas dostarczenia konkretnej partii towaru, tuż przed złożeniem zamówienia należy potwierdzić dostępność usługi w danym regionie.

Jak zamówić kuriera?

Zamów kuriera już dziś! Wystarczy wejść na stronę Eurospedycja i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Przy paczkach niestandardowych prosimy o bezpośredni kontakt mailowy lub telefoniczny.