wysyłka paczek kurierskich do Niemiec śledzenie przesyłek zagranicznych przesyłki kurierskie do Niemiec - zamów kuriera już dzisiaj

Wysyłka paczek kurierskich do Niemiec

wysyłka paczek kurierskich do Niemiec śledzenie przesyłek zagranicznych przesyłki kurierskie do Niemiec - zamów kuriera już dzisiaj

W obecnych czasach rośnie znaczenie Internetu. Użytkownicy nie tylko śledzą tam interesujące treści, oglądają filmy, ale także komunikują się, wymieniają poglądy i robią zakupy. Umacniają się także międzynarodowe relacje biznesowe z firmami zlokalizowanymi w innych krajach. Co więcej, rodacy także coraz częściej opuszczają Polskę i szukają dla siebie miejsca w innym państwie. Bardzo popularnym kierunkiem jest nasz zachodni sąsiad, ale przecież w kraju zostaje dalsza rodzina i znajomi. Na pewno nie raz będziecie chcieli wymienić się upominkami lub przesłać ważne dla Was przedmioty, czy chociażby słodycze z zagranicy dla najmłodszych. Sprawdź, jak wygląda wysyłka paczek kurierskich do Niemiec.

Wysyłka paczek kurierskich do Niemiec — tani kurier

Paczki kurierskie do Niemiec wysyła się praktycznie tak samo, jak na obszarze Polski. Na rynku jest wiele podmiotów realizujących taką usługę. Cena zależy od wielu czynników. Uwzględnia ona między innymi oddalenie od punktu docelowego, wymiary, a także wagę przedmiotu.

Przy współpracy z firmą Eurospedycja nadanie paczki do 10 kilogramów kosztuje około 15 euro, a do 20 trzeba liczyć się z kosztem 18 euro. Towar przeznaczony do dostarczenia mieszczący się w granicach powyżej 30 i nieprzekraczający 40 kilogramów wiąże się z wydatkiem na poziomie 44 euro.

Tani kurier to nie wszystko, na co powinieneś zwrócić uwagę. Liczy się też dbałość o każdą paczkę oraz śledzenie przesyłek zagranicznych. Do tego potrzebujesz tylko potwierdzenie nadania z numerem. Jako doświadczona firma kurierska, Eurospedycja zapewnia wszystkie te warunki.

Ile dni trwa wysyłka paczek kurierskich do Niemiec?

Paczki kurierskie na trasie Polska Niemcy dostarczane są najczęściej do odbiorców w ciągu 2 do 3 dni roboczych po otrzymaniu rzeczy od nadawcy. Może on się trochę wydłużyć, gdy lokalizacja docelowa oddalona jest znacznie od sortowni przesyłek.

Co więcej, czas doręczenia uzależniony jest także od dnia, a także godziny, w jakich przekazano je pracownikowi firmy kurierskiej. Taka sytuacja ma miejsca na przykład w okolicy świąt lub przed weekendem. Wówczas przez sobotę i niedziele pozostaje w magazynie, na następnie rusza w drogę dopiero w poniedziałek.

W jaki sposób odbywa się wysyłka paczek kurierskich do Niemiec?

Na samym początku zapakuj przedmiot, najlepiej w karton, i zabezpiecz taśmą klejącą. W przypadku Eurospecycji, jak i większości firm działających na rynku wypełnij formularz zamówienia dostępny na stronie internetowej i zamów kuriera. Podaj tam przede wszystkim Twoje dane jako nadawcy, informacje adresowe dotyczące odbiorcy, liczbę przesyłek, wagę, a także wymiary. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze możesz skontaktować się z firmą telefonicznie lub mailowo.

Stali partnerzy mogą korzystać z cen dostosowanych indywidualnie do rodzaju, a także częstotliwości zamówień. W odpowiedzi na wysłany kwestionariusz otrzymujesz szczegóły zlecenia, a więc kwotę wraz z wybraną metodą płatności, numer, a także przewidywany czas realizacji. Należy także wydrukować i nakleić list przewozowy. Następnie przyjeżdża kurier i zabiera paczkę. Bieżąca lokalizacja paczki jest możliwa przez śledzenie przesyłek zagranicznych i krajowych. Wystarczy wpisać w odpowiednią aplikację numeru trackingowego.

Wysyłka paczek kurierskich do Niemiec, przesyłki kurierskie do Niemiec - zamów kuriera już dzisiaj

Przesyłki kurierskie do Niemiec — zamów kuriera już dzisiaj

Czego nie wolno przewozić z/do Niemiec?

W paczce na trasie Polska Niemcy nie wolno umieścić niebezpiecznych materiałów płynnych, w tym także alkoholi. Istnieje także zakaz nadawania przesyłek z częściami broni palnej i amunicją, towarów łatwopalnych, wybuchowych i żrących. Przykładem mogą być środki czystości, baterie, a nawet niektóre kosmetyki.

Na liście tej znajdują się także żywe zwierzęta, a także prochy i szczątki. Do przedmiotów zabronionych zalicza się ponadto dowody tożsamości, obligacje, bony, czy też książeczki oszczędnościowe. Zarówno władze jednego, jak i drugiego kraju zakazują rozprowadzania w ten sposób materiałów pornograficznych, kości słoniowej, a także wyrobów z niej wytworzonych.

W przypadku żywności trzeba zrezygnować z szybko psujących się produktów, czyli w paczce można umieścić na przykład przetwory.

Prawo zabrania także przewożenia wyrobów tytoniowych, a także produktów leczniczych, chyba że są one dopuszczone i zgodne z wymogami Niemiec. W takiej sytuacji dołącz paragony lub faktury i dokumentację informującą o składzie, a także zawartości. Przy lekarstwach zaleca się umieszczenie opisu w języku łacińskim. Wykluczeniu podlegają także towary wykorzystywane do produkcji leków, narkotyków, substancji psychotropowych, halucynogennych.

Nie mogą to być także instrumenty muzyczne, dzieła sztuki, a także inne rzeczy zagrażające ludziom i mogące spowodować uszkodzenia lub zniszczenie innych przesyłek.

Zamów kuriera do domu i śpij spokojnie

Wysyłka paczek kurierskich do Niemiec to bardzo prosty proces. Odbywa się praktycznie podobnie jak na terenie Polski. Wystarczy spakować przedmiot, odpowiednio opisać, zabezpieczyć tworząc jedną całość, co umożliwi odpowiedni transport.

Następnie wypełnij formularz dostępny na stronie, wydrukuj list przewozowy, naklej na karton i czekaj na przybycie kuriera. Czas realizacji najczęściej wynosi od 2 do 3 dni roboczych. Trzeba również pamiętać o liście rzeczy zakazanych do przewożenia na trasie Polska Niemcy.

Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w regulaminie konkretnej firmy kurierskiej. Zawsze możesz także upewnić się, nawiązując z firmą kontakt telefoniczny lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.