Jak wysłać elektronikę kurierem w czasie upałów?

Jak wysłać elektronikę kurierem w czasie upałów?

Jak wysłać elektronikę kurierem w czasie upałów?

Podczas wakacji wiele osób decyduje się na zakup nowych sprzętów elektronicznych. W tym okresie często nadaje się przesyłki kurierskie zawierające drony, aparaty fotograficzne czy smartfony, za pomocą których można uwiecznić wspomnienia z zagranicznych podróży. Zamawianie elektroniki podczas najgorętszych miesięcy ma jednak pewne minusy. Nadmierna ekspozycja paczek na słońce i wysokie temperatury naraża bowiem sprzęty na wybuch lub wyciek baterii oraz inne poważne usterki. Jak wysłać elektronikę kurierem w czasie upałów, by dotarła do odbiorcy w doskonałym stanie? O czym warto pamiętać, odbierając nagrzaną przesyłkę od przewoźnika?

Jak wysłać elektronikę kurierem w czasie upałów?

Jak wysłać elektronikę kurierem w czasie upałów?

Jak wysłać elektronikę kurierem w czasie upałów?

Wysłana paczka przemierza często wiele kilometrów, a jej dostawa może potrwać kilka dni. Zanim tani kurier przyjedzie po przesyłkę, warto tym samym zabezpieczyć ją przed szkodliwym wpływem wysokich temperatur. Dzięki temu wysłany sprzęt bezpiecznie dotrze do adresata i nie ulegnie groźnym uszkodzeniom.

Przed zapakowaniem akcesoriów elektronicznych należy pamiętać o tym, aby całkowicie je wyłączyć. Pracujące urządzenie generuje bowiem dodatkowe ciepło, które nagrzewa jego podzespoły. Jeśli wyłączenie nie jest możliwe, warto zmniejszyć do zera jasność ekranu i zamknąć aplikacje, które pochłaniają dużo baterii. Dobrym rozwiązaniem jest także zdjęcie i osobne zapakowanie wszelkiego rodzaju case’ów i skórzanych etui, które ograniczają dostęp powietrza do urządzenia. Obniży to temperaturę elektroniki i ochroni ją przed nadmiernym przegrzaniem. Należy także pamiętać o wyjęciu baterii ze sprzętów. Jeśli tylko to możliwe, elementy tego typu powinny być włożone w oddzielne przewiewne opakowania. Akumulatory, których nie da się usunąć z urządzenia, warto zaś odpowiednio ochronić przed przypadkowym włączeniem poprzez zabezpieczenie ich styków.

Jeśli zastanawiasz jak wysłać elektronikę kurierem, musisz przede wszystkim wiedzieć jak ją zapakować. Najlepiej użyć fabrycznych opakowań pochodzących od producenta. W przypadku ich braku wystarczy wytrzymały karton o wymiarach zbliżonych do rozmiaru urządzenia. Wnętrze paczki należy dokładnie wyłożyć materiałem termoizolacyjnym w taki sposób, aby w przesyłce nie pozostała żadna wolna przestrzeń. W tym celu doskonale sprawdzą się specjalne styroboksy, produkowany maszynowo papier gnieciony czy formy z piany poliuretanowej. Wypełniacze utrzymają optymalną temperaturę wewnątrz paczki, a także ochronią elektronikę przed obiciem i mechanicznym uszkodzeniem.

Gotowe przesyłki kurierskie warto przechowywać w chłodnym i zacienionym miejscu. Nie należy kłaść ich na desce rozdzielczej samochodu ani w innych miejscach narażonych na silne promienie słoneczne. Powierzchnie tego typu mogą bowiem szybko osiągnąć temperaturę nawet do 70 stopni Celsjusza. Podobnie warto również unikać wielogodzinnego noszenia paczek tuż przy ciele. Zastosowanie się do powyższych zasad ochroni przesyłane urządzenia przed wybuchem lub nieodwracalnym uszkodzeniem.

Jak wysłać elektronikę kurierem w czasie upałów?

Jak wysłać elektronikę kurierem w czasie upałów?

Jak bezpiecznie odebrać elektronikę w czasie upałów?

Planując zakupy w trakcie wakacji, należy pamiętać, że transport przesyłek nie zawsze odbywa się na zacienionych drogach. We wnętrzu furgonetek przewozowych często panują wysokie temperatury i brakuje dostępu do chłodniejszego powietrza. Gorąco jest także w środku paczkomatów — zwłaszcza tych, które stoją w bardzo nasłonecznionych miejscach. W punktach osobistego odbioru paczek klimatyzacja może zaś okazać się niewystarczająca w trakcie upałów. Przed zamówieniem sprzętu zdecydowanie warto tym samym dokładnie zaplanować jego odbiór, aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia elektroniki.

Zakupy i transport urządzeń powinny odbyć się w dniach, podczas których przewiduje się deszcze i znaczący spadek temperatury. Dzięki temu nie nastąpi przegrzanie baterii i innych ważnych podzespołów. W czasie ciągłych upałów warto zaś pamiętać o tym, aby składać zamówienia krótko po weekendzie w pierwsze dni tygodnia. Pozwoli to na szybkie przetworzenie zlecenia i natychmiastowe wysłanie produktów, co zmniejszy liczbę postojów przesyłek w potencjalnie nagrzanych miejscach. Dostarczone paczki trzeba następnie jak najszybciej odebrać z paczkomatu lub od kuriera. Każdy dzień zwłoki naraża bowiem przesyłkę na szkodliwe działanie upałów.

Jeśli sprzęt jest nadmiernie ciepły, a po jego włączeniu pojawia się komunikat o temperaturze zagrażającej funkcjonowaniu, warto zapewnić mu odpowiednie warunki do bezpiecznego schłodzenia. Nagrzane urządzenia należy wyłączyć i pozostawić na kilka godzin w zacienionym i chłodnym miejscu, do którego nie docierają promienie słoneczne. Pod żadnym pozorem nie wolno wkładać elektroniki do lodówki czy zamrażarki — szok termiczny jest bowiem wysoce niebezpieczny dla podzespołów. Akcesoriów nie należy również podłączać do ładowania, gdyż podwyższy to ich temperaturę.

Jak wysłać elektronikę kurierem w czasie upałów?

Jak wysłać elektronikę kurierem w czasie upałów?

Wysyłka i odbiór elektroniki w czasie upałów: podsumowanie

Transport i dostawa sprzętów elektronicznych w okresie wakacyjnym wymagają ostrożności oraz odpowiedniego zabezpieczenia przesyłek. Nieuwaga lub niewłaściwe zapakowanie urządzeń mogą bowiem doprowadzić do ich nieodwracalnych uszkodzeń. W skrajnych przypadkach mogą także zagrozić zdrowiu i życiu użytkownika lub przewoźnika. Sprawdzenie, jak wysłać elektronikę kurierem w czasie upałów pozwoli na wyeliminowanie ryzyka i pełną ochronę paczki. Dzięki temu sprzęty bezpiecznie dotrą do adresata i nie ulegną zniszczeniu. Zachęcamy również do skorzystania z naszych usług. Zamów kuriera tutaj.