Wszystko, co musisz wiedzieć o paletowych przesyłkach kurierskich - śledzenie przesyłek i spedycja

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o paletowych przesyłkach kurierskich

Wszystko, co musisz wiedzieć o paletowych przesyłkach kurierskich - śledzenie przesyłek i spedycja

Cechą charakterystyczną współczesnego świata jest zmiana. Ludzie przekraczają granice i starają się pokonać wszelkie przeszkody. Podstawowym medium jest Internet. Czerpie się z niego nie tylko potrzebne informacje, ale także nawiązuje relacje, prowadzi komunikację i robi zakupy. Umacniają się też międzynarodowe powiązania biznesowe, a Polacy coraz częściej wybierają inne państwa jako miejsca na swój dom. Dlatego każdego roku wysyła się więcej. Standard stanowią paczki kurierskie. Czasami jednak zdarza się wysłać coś większego. Wówczas z pomocą przychodzą palety. Co musisz wiedzieć o paletowych przesyłkach kurierskich? Czy przesyłka paletowa to również tani kurier?

Najważniejsze rzeczy, które musisz widzieć o paletowych przesyłkach kurierskich

Czym różni się zwykła przesyłka od palety?

Do najpopularniejszych sposobów przesłania towaru zalicza się paczkę. Wówczas rzecz pakuje się w karton, zabezpiecza taśmą samoprzylepną, umieszcza adres odbiorcy i wysyła. Można to zrobić samodzielnie lub zamówić kuriera do domu bądź firmy.

Najczęściej jej waga nie może być większa niż 30 kilogramów. Zależy to od konkretnego przewoźnika. Istnieją także ograniczenia co do wymiarów, po których przekroczeniu zalicza się ją do niestandardowej.

Przesyłki paletowe stosuje się w przypadku elementów cięższych i większych gabarytach, najczęściej powyżej 31 kilogramów. To także doskonały sposób na transport większych ilości drobnych przedmiotów. Przewozi się w taki sposób meble, sprzęt AGD, materiały budowlane, czy też części samochodowe.

Wysyłka palety nie różni się za bardzo od zwykłej paczki. Jednakże ze względu na wielkość odpada możliwość samodzielnego nadania przesyłki. Wówczas pod konkretny adres przyjeżdża samochód ciężarowy, a następnie odbiera paletę. Zamów kuriera przez nasz formularz i nie martw się o nadanie paczki.

Czy wysyłka palety kurierem jest droga?

Jednym z ważniejszych czynników, który ma wpływ na wybór firmy kurierskiej, jest cena. Oczywiście liczy się jakość usług, ale koszt musi być akceptowalny. Ceny przesyłek paletowych uzależnione są od wielu parametrów. Istotne znaczenie ma waga, miejsce docelowe, a także firma, z którą się współpracuje. Eurospedycja to tani kurier, ale jednocześnie zapewnimy bezpieczeństwo transportu i szybką realizację.

Mimo tego taką alternatywę wciąż zalicza się do bardzo korzystnych. Zamawianie tej usługi pozwala na znaczne oszczędności, gdyż nie trzeba utrzymywać własnej floty transportowej. Dlatego przy potrzebie przewozu dużej ilości towarów lepiej zlecić to specjalistycznej firmie kurierskiej. Jest to opłacalne nie tylko pod względem finansowym, ale również zapewnia dużą wygodę. Także śledzenie przesyłki zagranicznej lub krajowej jest proste — wystarczy potwierdzenie nadania i numer do śledzenia paczki.

Wszystko, co musisz wiedzieć o paletowych przesyłkach kurierskich - śledzenie przesyłek i spedycja

Wszystko, co musisz wiedzieć o paletowych przesyłkach kurierskich – śledzenie przesyłek i spedycja

Do jakiej wagi i rozmiaru należy się ograniczyć, wysyłając paletę kurierem?

Wszystko zależy od firmy, która realizuje zlecenie. Jednakże najczęściej wartości te są zbliżone. Przykładowo w przypadku firmy Eurospedycja wymagamy, aby podstawa mieściła się w granicach 120 x 80 cm, natomiast wysokość nie może przekroczyć 180 cm. Co więcej, zadbaj także o to, aby transportowane przedmioty nie wychodziły poza obrys palety. Maksymalna waga nie może być większa niż 1000 kilogramów.

Gdy nie spełni ona limitów przewoźnika, może zostać cofnięta do nadawcy. Natomiast nieuwzględnienie zadeklarowanych wartości, o ile nie są wyższe od maksymalnych, skutkuje natomiast naliczeniem dodatkowych opłat.

Jak zabezpieczyć towar przed przewozem na palecie?

Każda paczka bez wyjątku wymaga właściwej ochrony. Wymóg ten dotyczy również przesyłek paletowych. Przedmiot zlecany do transportu nie może wykraczać poza krawędzie palety, a także nie może być wyższy niż wysokość określona w regulaminie przedsiębiorstwa przewozowego.

Co więcej, do zabezpieczenia wspaniale nadaje się folia stretch. Narożniki osłoń za pomocą specjalnie wyciętych elementów ze styropianu. Dla stabilności rzeczy rozłóż je  równomiernie na powierzchni. Przy delikatnych i kruchych pakunkach warto taką informację umieścić na paczce. Wówczas kurier będzie miał to na względzie. Za pakowanie odpowiada nadawca, dlatego należy tej czynności poświęcić więcej uwagi.

Co jeszcze musisz wiedzieć o paletowych przesyłkach kurierskich?

Ważne jest także to, jakim samochodem odbiera się palety. Przedsiębiorstwa transportowe najczęściej wykorzystują auta dostawcze o ładowności, która przekracza 3,5 tony. Pracownicy realizujący zlecenie mają także specjalne wózki, które ułatwiają załadowanie palet.

Przy tej usłudze warto pamiętać o kilku aspektach. Pojazdy przystosowane do świadczenia tego typu działań potrzebują więcej miejsca do podjazdu, czy wykonywania manewrów. Dlatego trzeba upewnić się, czy dysponuje się odpowiednią przestrzenią. Co więcej, dużym ułatwieniem będzie umieszczenie wysyłanych przedmiotów jak najbliżej miejsca odbioru. Paletę najlepiej pozostawić tak, aby bez trudu można było ją podjąć za pośrednictwem wózka paletowego.

Co musisz wiedzieć o paletowych przesyłkach kurierskich? Przesyłki kurierskie także paletowe to teraźniejszość

Przesyłki paletowe to bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Korzystają z niego zarówno firmy, jak i klienci indywidualni. Jest to doskonały dowód na to, że współcześnie znikają wszelkie ograniczenia. Można przemierzać świat, przekraczać granicę niezależnie od tego, co jest przedmiotem transportu i to wszystko za niezwykle konkurencyjną cenę. Decydując się na takie rozwiązanie, warto nawiązać współpracę z doświadczony przedsiębiorstwem.

To, na co warto zwrócić uwagę to czy firmy kurierskie lub spedycja oferują śledzenie przesyłek zagranicznych i polskich. Manager paczek ułatwi zlokalizowanie, gdzie jest paczka i jaki jest jej status.